Opis tego, jak wygląda proces recenzji kodu. Na co zwracać uwagę i jak sugerować zmiany?
# Proces
## 1. Sprawdzenie metadanych
### Tytuł rewizji
Jaki jest tytuł rewizji? Tytuł powinien być zwięzły, ale zawierać kluczowe informacje, w kolejności:
1. co się zmieniło w projekcie,
2. jakiego projektu dotyczy dana rewizja.
Kolejność jest istotna, ponieważ tytuł rewizji staje się tytułem commita w repozytorium. Jeżeli najpierw w tytule commita byłaby nazwa projektu, to lista commitów wyglądałaby mało użytecznie:
```
* sealpage - lorem ipsum
* sealpage - set dolomet
* sealpage - foo bar
```
Lepiej jest:
```
* Lorem ipsum w sealpage
* Set dolomet w sealpage
* Foo bar w sealpage
```
Informacja `w sealpage` jest nadmiarowa w tytułach commitów, ale jest przydatna w tytułach rewizji, ponieważ łatwiej wtedy na liście rewizji określić, która rewizja dotyczy którego projektu gdy jest ich bardzo dużo, co nierzadko się zdarza. Dlatego informacja o nazwie projektu nie musi znaleźć się w tytule commita przy lądowaniu rewizji - można ją ręcznie usunąć przed lądowaniem.
Tytuły rewizji mogą być pisane albo po polsku, albo po angielsku - zależnie od tego, jaki język jest używany do pisania tytułów commitów w danym repozytorium. Jeżeli tytuł diffa nie pasuje do tytułów commitów w repozytorium, to trzeba do zrequestować zmianę tytułu diffa (lub zrobić to samodzielnie).
Jeżeli w repozytorium powiązanym z rewizją nie widać ustalonego języka tytułów diffów, to trzeba to zgłosić na forum, ustalić jedną opcję i umieścić informację o wybranej opcji w README.md danego repozytorium.
Przykłady dobrych tytułów rewizji:
* Komponent członków zespołu na stronie sealcode
* Galeria zdjęć w sealpage
Przykłady złych tytułów rewizji:
* "Sealpage - galeria zdjęć" (zła kolejność informacji)