Page MenuHomeSealhub

Praktyki w Sealcode
Updated 966 Days AgoPublic

Celem praktyk w Sealcode jest nauka technologii webowych i poznanie procesów współpracy nad projektem IT w naszej firmie.

Jeżeli w trakcie praktyk wykonasz zadania komercyjne, przysługuje Ci za nie wynagrodzenie na takich samych zasadach, jak dla każdego innego członka zespołu.

Nie skupiamy się zbyt mocno na ilości przepracowanych godzin, ale na efektach - najważniejsze jest, aby osoba odbywająca u nas praktyki zdobyła nowe umiejętności. Dlatego też na początku praktyk ustalamy, jakie efekty chcemy osiągnąć, i praktyki uznajemy za zaliczone po osiągnięciu tych efektów.

Posługujemy się szablonem ścieżki rozwoju. Na początku ustalamy, gdzie dana osoba jest na tej ścieżce, a następnie robimy plan tego, jak pomóc tej osobie przejść do kolejnych etapów.

Ścieżka rozwoju w webdevie

 1. Podstawy obsługi GNU/Linuxa (0.5pkt)
 2. Składnia JS + TS (0.5pkt)
 3. Umiejętność pracy z GIT-em (klonowanie, tworzenie repozytoriów, tworzenie branchy, merge'owanie) (0.5pkt)
 4. Stylowanie rzeczy w (S)CSS (0.5pkt)
 5. Node.js - pisanie prostych projektów (1pkt)
 6. Wykonanie aplikacji webowej wg tego opisu (1pkt) (Ten etap jest konieczny do brania udziału w późniejszych etapach)
 7. Praca nad projektami open-source lub komercyjnymi - zadania drobne (poprawki w layoutach, małe funkcjonalności) (*pkt)
 8. Praca nad projektami open-source lub komercyjnymi - zadania duże (nowe funkcjonalności, tworzenie nowych projektów) (*pkt)

Zasady zaliczenia praktyk

Każdy krok ze ścieżki rozwoju ma przypisaną ilość punktów. Aby zaliczyć praktyki, trzeba zdobyć 3 punkty (ocena 4) lub 4 pkt (ocena 5). Dwa ostatnie kroki nie mają przypisanej konkretnej ilości punktów, bo zależą od ilości i trudności wykonanych w ich ramach zadań (każde zadanie ma przypisaną ilość punktów).

Jak aplikować

Nie praktykujemy testowania osób przed przyjęciem ich na praktyki. Chęć pracy i nauki z nami to wystarczające kryterium :)

 1. Dołącz do naszych grup na Telegramie - w szczególności do grupy General i do Organizacyjne
 2. Ustal, na jakim poziomie jesteś w ścieżce rozwoju
 3. Załóż konto na board.sealcode.org i wrzuć post powitalny. Napisz w nim, że chcesz z nami robić praktyki studenckie. Opisz, na jakim jesteś etapie w ścieżce rozwoju i które jej punkty chcesz realizować.
 4. Załóż konto na https://hub.sealcode.org
 5. Przygotuj plik z umową o praktyki wedle tego wzoru: , zapisz go do PDF i podpisz za pomocą usługi Signer, lub wydrukuj, podpisz i zeskanuj. Wyślij nam plik na maila. Odeślemy podpisaną umowę.
 6. Wykonaj i udokumentuj wybrane przez Ciebie etapy ścieżki rozwoju.
 7. Po ich wykonaniu załącz dokumentację wykonanych zadań na kontakt@sealcode.org

Na każdym etapie masz wsparcie naszej firmy i naszej społeczności. W razie wszelkich pytań lub wątpliwości pisz śmiało na Telegramie na grupie General (do spraw bardziej ogólnych) lub SealTech (do spraw bardziej technicznych)

Last Author
kuba-orlik
Last Edited
Aug 29 2021, 11:20