Page MenuHomeSealhub

FAQ
Updated 1,843 Days AgoPublic

Niedawno ogłosiliśmy nabór do programu mentoringowego w Sealcode, umożliwiającego zdobycie wiedzy z zakresu webdevu, odbycie praktyk studenckich i wprawienie się w pracy w zespole, z GIT-em.

Dostaliśmy dużo zgłoszeń (cieszy nas tak duże zainteresowanie!) i dużo pytań. W tym wątku postaram się odpowiedzieć na nie wszystkie ;)

TL;DR: Wymagana jest chęć nauki, podstawowa intuicja programistyczna i komunikatywność w j. polskim.

0. Zarobki

O ile nikt nie pytał o to wprost to myślę, że warto jednoznacznie się na ten temat wypowiedzieć. Jeżeli chcesz pracować w Sealcode i mieć z tego utrzymanie, to ten projekt nie jest dla Ciebie (póki co). Jesteśmy młodą firmą i dopiero się rozwijamy. O ile za każdy wykonany komercyjny task dajemy wynagrodzenie, o tyle póki co dużo z naszych projektów to projekty wewnętrzne lub robione w ramach barteru i mają one na celu zwiększyć naszą widoczność i obrotność i nie dają nam one przychodu.

Dążymy do tego, żeby już w przyszłym roku można było utrzymać się z działalności w Sealcode. Ale póki co jeszcze nie jesteśmy na tym etapie. Póki co szukamy ludzi, którzy chcą i mogą pozwolić sobie na zainwestowanie czasu w urzeczywistnianie tej wizji, przy okazji zdobywając cenną wiedzę i doświadczenie nie płacąc za to, na elastycznych warunkach i do tego dorabiając sobie trochę.

1. Co już trzeba umieć, jakie warunki trzeba spełnić? Jak wygląda proces rekrutacji?

Główne wymagania to:

  • umiejętność skutecznej i kulturalnej komunikacji w j. polskim - pisanym i mówionym. Próbowaliśmy kiedyś przestawić naszą komunikację wewnętrzną na j. angielski i sprawiało to więcej problemów, niż rozwiązywało. No i chyba nie muszę tłumaczyć, dlaczego kultura komunikacji też jest ważna ;) ;
  • podstawowa intuicja programistyczna. Program mentoringowy nie ma na celu tłumaczenia podstaw programowania, jak pętle i if/else. Jest dużo fajnych kursów online, które tego uczą (jeżeli potrzebujecie takich - dajcie znać na maila lub na forum, polecimy ;) );
  • chęc nauki - która często jest wystarczająca, aby ogarnąć dowolną technologię :D .

Nie robimy "standardowej" rekrutacji. Po prostu wprowadzimy Cię w nasze narzędzia i zaczniemy razem pracę nad taskami. Ty sprawdzasz, czy takie technologie i sposób pracy Ci odpowiadają, a my czuwamy nad Twoją kulturą komunikacji i chęcią nauki. Jeżeli tryb pracy nie będzie Ci odpowiadał, to możemy porozmawiać o tym, co można w nim zmienić - w ramach naszych foczych możliwości. A jeżeli wszystko gra - to z każdym dniem stajesz się coraz bardziej pełnoprawnym członkiem zespołu ;)

Mamy taski o zróżnicowanym poziomie trudności - tak, aby dla każdego można było znaleźć zadanie, które go rozwinie, a nie przytłoczy.

2. Nie robiłem/am jeszcze w technologiach webowych, czy to jest dla mnie?

Tak, jeżeli chcesz się rozwijać w webdevie. Najważniejsza jest chęć nauki i rozwoju!

3. Jak wygląda udział w tym projekcie? Jak wyglądają spotkania?

Regularnie spotykamy się w coworku, gdzie wzajemnie pomagamy sobie w realizacji tasków. Wszystkie części tasków które nie wymagają omawiania IRL, realizujemy już gdzie i kiedy chcemy - w domu, w pociągu, etc

Komunikujemy się za pomocą forum oraz Telegrama, czasem robimy video konferencje za pomocą appear.in.

Starannie utrzymujemy higienę komunikacji tak, aby łatwo było być na bieżąco nawet po dłuższej cyfrowej nieobecności. Nie trzeba przekopywać się przez kilometry nieuporządkowanych nieprzeczytanych slackowych wiadomości - dyskusje są uporządkowane na forum.

4. Co z pracą zdalną?

*(zob. również punkt powyżej)*

Praca zdana jest normą - zawsze fajnie jest przynajmniej raz na jakiś czas pokodzić ramię w ramię i wyjść na Sealtegrację (spotkania integracyjne organizowane raz na miesiąc), ale co do zasady możesz kodzić gdzie i kiedy chcesz.

5. Jak i z jaką częstotliwością przydzielane są zadania? Jak ułożyć sobie plan tygodnia?

Każdy z uczestników dostaje dostęp do listy tasków do wykonania, wraz z informacją o szacunkowym poziomie trudności i priorytecie. Uczestnicy mogą sami wybierać sobie zadania, lub poprosić mentora o rekomendację.

Co do planu tygodnia - spotykamy się w coworku, który jest czynny 8:30-17:30, dlatego najlepiej, aby przynajmniej raz w tygodniu wpaść tam na kilka godzin. Ale jak nie da rady, to nie jest wielki problem. Pracujemy nad tym, abyśmy mieli gdzie wspólnie kodzić poza godzinami otwarcia coworka.

6. Jaki rodzaj umowy przewidujemy?

Umowy o dzieło + praktyki studenckie / staż absolwencki.

7. Jakie projekty realizujemy?

Aktualnie robimy dwie strony w html + js + scss, następnie zabieramy się za jedną stronę w Wordpressie, po czym będziemy realizowali projekty w node.js + react (zarządanie magazynem). Dla każdego coś miłego ;)

Chcę dowiedzieć się więcej

Jeżeli macie kolejne pytania, pytajcie śmiało! Zapraszamy przede wszystkim do pisania pytań w odpowiedzi pod tym postem (wystarczy założyć konto na forum), lub na maila - kontakt@sealcode.org. Możemy też spotkać się i pogadać offline - napisz na naszym kanale na Telegramie, ustalimy czas i miejsce ;)

Do zobaczenia! :slight_smile:

Tags
  • Unknown Object (Project)
Referenced Files
None
Subscribers
Unknown Object (Project)
Last Author
kuba-orlik
Last Edited
Apr 5 2019, 11:58

Event Timeline

kuba-orlik edited the content of this document. (Show Details)
kuba-orlik added a project: Unknown Object (Project).
kuba-orlik added a subscriber: Unknown Object (Project).
kuba-orlik edited the content of this document. (Show Details)